KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Jan Bartošek (KDU-ČSL): Chování některých jedinců v Poslanecké sněmovně zbytečně vyvolává ve společn
Zpět

Jan Bartošek (KDU-ČSL): Chování některých jedinců v Poslanecké sněmovně zbytečně vyvolává ve společnosti nenávist

Přidáno 13. 5. 2024
Ilustrační foto
Česká televize

Současná opozice bohužel s vládní koalicí odmítá jednat o zcela zásadních tématech. Místo toho zástupci opozice mnohdy zbytečně řeční dlouhé hodiny ve sněmovně. Ani osobní útoky nejsou výjimkou. Podle místopředsedy Poslanecké sněmovny a 1. místopředsedy strany Jana Bartoška (KDU-ČSL) je nutné se proti některým výrokům ohradit. Bartošek v nedělním pořadu Otázky Václava Moravce také hovořil o tom, jak složité je jednání se současnou opozicí, když z její strany chybí vůle.

Místopředseda Poslanecké sněmovny a 1. místopředseda v diskuzi připomněl, že některé výroky představitelů hnutí SPD jsou nebezpečné a mohou ve společnosti vzbuzovat nenávist. „Čelní představitelé SPD byli opakovaně odsouzeni za rasistické a nenávistné výroky. SPD je hnutí, které se kamarádí s německou AfD, jejíž vedoucí reprezentanti zpochybňují Benešovy dekrety či veřejně hajlují,“ prohlásil Jan Bartošek.
 
„Jsem rád za každého, kdo je ochotný účastnit se jednání o parametrech důchodové reformy. Hnutí ANO ale bohužel jednání odmítá a když už se s námi setká, tak nejprve něco odsouhlasí, záhy se ale vymlouvá na špatnou akustiku,“ řekl Bartošek.

Více zde.

kategorie Z médií