KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Jan Bartošek (KDU-ČSL): Andrej Babiš se v krizových situacích chová jako zbabělec
Zpět

Jan Bartošek (KDU-ČSL): Andrej Babiš se v krizových situacích chová jako zbabělec

Přidáno 2. 11. 2023
Ilustrační foto
TV Nova

Místopředseda poslanecké sněmovny a 1. místopředseda KDU-ČSL Jan Bartošek byl hostem pořadu Napřímo. Řeč přišla na Andreje Babiše, který podle Bartoška představuje bezpečnostní riziko pro stát. Bartošek se rovněž vyjádřil k drogové politice a popsal konkrétní rizika v této oblasti.

Podle Bartoška by vítězství Andreje Babiše v příštích parlamentních volbách znamenalo bezpečnostní riziko. „Andrej Babiš byl tím, kdo prosadil zrušení tendru na dostavení jaderné elektrárny. Kdyby se to tehdy nezrušilo, mohli jsme dnes mít již blízko k finalizaci dostavení Temelína. Andrej Babiš prosazoval, aby se tehdy stavby účastnily ruské a čínské firmy. Babiš zkrátka nerespektuje bezpečnostní hrozby. Místo podpory domácího průmyslu, jako třeba šití roušek, jsme byli v době pandemie svědky toho, jak se klaní před čínským letadlem, které dovezlo respirátory,“ řekl Jan Bartošek a zároveň připomněl kauzu Vrbětice, kterou bývalý premiér ze začátku bagatelizoval. „Andrej Babiš se v krizových situacích choval jako zbabělec.“

Jan Bartošek v rozhovoru upozornil na problematiku drog a vyjádřil se k regulaci omamných látek. „Jsem přesvědčený, že když chce někdo užívat marihuanu, tak by měl mít možnost si pár kytek pro svou vlastní potřebu vypěstovat a posléze zkonzumovat. Stejně tak jsem pro to, aby došlo k jejímu většímu využití v lékařství, protože má řadu účinků prospěšných tělu. Současně se však nedokážu smířit s tím, že by se ze státu stal dealer, který umožní velkoobchod s marihuanou. Kokain není čokoláda,“ prohlásil Bartošek.

Jako závažný problém místopředseda sněmovny vnímá alkohol, ten má totiž enormní dopad na veřejné zdraví. „Není normální brát drogy, ale také není normální se každý víkend opít,“ řekl Jan Bartošek, přičemž dodal, že je zde potřeba klást důraz na prevenci.

Více zde.

kategorie Z médií