KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Jak předejít kolapsu? O covid pacienty by se starali i nakažení zdravotníci, říká Philipp
Zpět

Jak předejít kolapsu? O covid pacienty by se starali i nakažení zdravotníci, říká Philipp

Přidáno 7. 1. 2022
Ilustrační foto
CNN Prima News

Možností, jak předejít nedostatku zdravotníků, je umožnit pracovat i těm, kteří budou infikovaní a bezpříznakoví. Postup, který zavedli ve Francii, by mohl být aplikován i v Česku. Uvedl to poslanec a lékař Tom Philipp (KDU-ČSL) ve Zprávách Plus na CNN Prima NEWS. Poslankyně Karla Maříková (SPD) ovšem upozornila na to, že při podobné praxi je třeba brát v potaz, že nová varianta omikron je sice mírnější, ale na druhou stranu mnohem nakažlivější.

Vláda Andreje Babiše (ANO) se během svého funkčního období v mnohých protipandemických postupech inspirovala v zahraničí a výjimkou není ani současný kabinet Petra Fialy (ODS). „Už bylo deklarováno, že se bude hledat cesta, jak zdravotníky, kteří jsou bezpříznakoví, udržet v procesu. Tu cestu hledáme, a až ji najdeme, zveřejníme ji,“ potvrdil poslanec Philipp.

Právě Francie umožní infikovaným zdravotníkům, kteří nemají příznaky covidu, dál pracovat. Důvodem je obava, že by jich mohl být nedostatek, pokud jich příliš mnoho skončí v karanténě. Země přitom bere v potaz riziko, že infikovaní nakazí další zdravotníky.

Více zde. 

kategorie Z médií