KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Ivo Slavotínek (KDU-ČSL): V Olomouckém kraji mají šanci na důstojný život opravdu všichni
Zpět

Ivo Slavotínek (KDU-ČSL): V Olomouckém kraji mají šanci na důstojný život opravdu všichni

Přidáno 19. 1. 2024
Ilustrační foto
5plus2

V minulém týdnu jsme předali do užívání další z nově vystavěných rodinných domů určený pro osoby s mentálním nebo kombinovaným postižením. Osm mužů, kteří doposud žili v odloučeném zařízení v Nových Zámcích, tak může nyní s podporou sociálních pracovníků ŽÍT DOMA velice podobně jako lidé v běžné domácnosti.

Nový rodinný dům v obci Medlov je rozdělen na dvě domácnosti, v každé bydlí čtyři klienti, kteří mají k dispozici vlastní koupelnu s WC. Společnou mají kuchyň, sociální zařízení a společenskou místnost. Prostory rodinného domu jsou bezbariérové a náleží k němu prostorné uzavřené nádvoří. Stavbu pokryla z velké části evropská dotace Integrovaného regionálního operačního programu Ministerstva pro místní rozvoj. Zařízení bude sloužit lidem s kombinovaným postižením – tedy s duševním i tělesným hendikepem a tato skutečnost si vyžádala odpovídající úpravy a řešení.

Transformace sociálních služeb je pro Olomoucký kraj jednou z priorit. Zjednodušeně řečeno se jedná o přestěhování lidí z velkých ústavů do menších domů, o což Olomoucký kraj dlouhodobě usiluje. Podobným způsobem chceme postupně zajistit bydlení i všem ostatním klientům sociálních pobytových zařízení a udělat tak další krok k tomu, aby byl náš kraj důstojným domovem opravdu pro všechny.

Více zde.

kategorie Z médií