KDU.breadcrumbs.homeAktuality Z médií Inga Petryčka (KDU-ČSL): Rusové by se měli vzbudit a odstranit Putina. Je to nejrychlejší řešení vál
Zpět

Inga Petryčka (KDU-ČSL): Rusové by se měli vzbudit a odstranit Putina. Je to nejrychlejší řešení války na Ukrajině

Přidáno 20. 10. 2023
Ilustrační foto
ctidoma.cz

Válka na Ukrajině si každý den vyžádá další a další lidské životy. Umírají nejen muži, ale i děti, ženy a staří lidé. Vladimir Putin rozpoutal peklo, jehož konec je stále v nedohlednu. Jednou z cest ukončení konfliktu je Putina nahradit. Vidí to tak i členka KDU-ČSL Inga Petryčka, která z Ukrajiny pochází.

Proč je Ukrajina pro Putina tak lákavým územím?
Nejen pro něj, je tomu tak historicky. Disponuje nerostnými zdroji a bohatou úrodou. Ukrajinci jsou velmi pracovitým národem. Pokud by se podařilo vymýtit korupci, tak by se země mohla stát jednou z nejsilnějších evropských ekonomik. Ukrajinci jsou i velmi chytří a nadaní lidé. Ve vědě a výzkumu, zdravotnictví i inženýrství působilo velké množství lidi, kteří se bohužel museli odstěhovat do zahraničí. Odliv mozků je jedním z mnoha problémů naší země. Považuji také za velkou chybu podepsání Budapešťského memoranda. Pokud by k tomu tehdy nedošlo, tak si dnes Rusko nedovolí napadnout Ukrajinu.

Za jakých podmínek by mohl být na Ukrajině mír?
Ukrajina hlavně musí zůstat celistvá a suverénní země. Patří do Evropy. Rusové se musí otočit a odejít. Už toho napáchali víc než dost, nejen v současné válce. Vzpomeňme si na hladomor v třicátých letech na Ukrajině, války a neustálý nátlak a šikanování obyvatel na Ukrajině. Rusko nikdy nebylo pro Ukrajinu partnerem. Vždy jen jednalo ve vlastním zájmu a z pozice silnějšího. Rusové mají spoustu vlastních problémů ekonomických, teritoriálních a strukturálních, mezi které můžeme rozhodně zařadit všudypřítomnou korupci. Rusové by se měli vzbudit a odstranit z vedení Putina, nahradit ho osobností, která má demokratické smýšlení a dokáže lidi sjednotit a nadchnout pro společnou – pozitivní vizi. To by bylo nejjednodušší a nejrychlejší řešení.

Více zde.

kategorie Z médií