KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Horší než tornádo to nebude, říká o Sněmovně nový poslanec z Hodonína
Zpět

Horší než tornádo to nebude, říká o Sněmovně nový poslanec z Hodonína

Přidáno 9. 11. 2021
Ilustrační foto
Seznam Zprávy

Ve Sněmovně složil slib nový poslanec KDU-ČSL Antonín Tesařík. Seznam Zprávy s nováčkem strávily první den v novém prostředí.

Lidovecký poslanec z jižní Moravy není v Poslanecké sněmovně vyloženě nováčkem. V minulosti sem chodil třeba jako náměstek ministra dopravy. Kromě politických funkcí na krajské nebo komunální úrovni ho v posledních letech naplno zaměstnává řízení nemocnice v Hodoníně.

Před vchodem do Sněmovny se potkáváme v půl desáté dopoledne. V doprovodu mluvčí strany jdeme rovnou do kanceláře, kterou má Tesařík spolu se svým kolegou Miroslavem Zborovským.

Skříně jsou prázdné, na stole má nový poslanec jen pár dopisů, počítač není zapnutý. Tesařík přijel do Prahy už v neděli. Ve Sněmovně se logicky i kvůli svému dosavadnímu povolání chce věnovat hlavně zdravotnictví, ale také dopravě. O víkendu si prý nastudoval spoustu materiálů, které se týkají chodu Sněmovny, absolvoval školení, studoval jednací řád.

„Situace v oblasti zdravotnictví z mého pohledu není dobrá, nakonec vyústila v nespokojenost, která mě přivedla k rozhodnutí přijmout výzvy lidí z mého okolí, abych se to pokusil změnit. Překvapila mě velká podpora z Jihomoravského kraje, dostal jsem 12 600 preferenčních hlasů. Je to pro mě závazek zodpovědnosti,“ vysvětluje Tesařík, proč se rozhodl kandidovat.

Více zde

kategorie Z médií