KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií O naší budoucnosti nemohou rozhodovat jen padesátiletí muži, říká předseda Mladých lidovců Gaudyn
Zpět

O naší budoucnosti nemohou rozhodovat jen padesátiletí muži, říká předseda Mladých lidovců Gaudyn

Přidáno 6. 10. 2021
Ilustrační foto
refresher.cz

S Radovanem Gaudynou o nadcházejících sněmovních volbách, funkci předsedy Mladých lidovců i o tom, proč je v politice tak málo mladých a jak to změnit. Předseda Mladých lidovců Radovan Gaudyn se v letošních volbách do Poslanecké sněmovny, které se uskuteční již 8. a 9. října, stal nejmladším lídrem KDU-ČSL. Čím si to vysloužil? A co si myslí o výrocích Mariana Jurečky k manželství párů stejného pohlaví? To, nebo například to, jak se těší na souboj s Andrejem Babišem (ANO) v Ústeckém kraji, se dočteš v našem rozhovoru.

Mladí lidovci i mateřská strana KDU-ČSL si zakládají především na křesťanských hodnotách. Je to důvod, proč jste se rozhodl participovat právě v této straně? Nebo proč právě lidovci?
Lidé za křesťanskými hodnotami většinou vidí pouze úskalí křesťanských hodnot. Neví, co to znamená. Nejvíce pak ti, kteří se jimi zastřešují. Já ale zastávám křesťanskou demokracii, což je ideologický proud, který tady vznikl na začátku minulého století, rozvíjel se po druhé světové válce, vybudoval moderní Evropu a je založen na tom, že odmítá komunismus a kapitalismus. To je to, proč se angažuji v KDU-ČSL.
 
Takže ano, je to kvůli křesťanským hodnotám, které jsou pro mě úcta, respekt k ostatnímu a ano, mnohdy vidím, že definice křesťanských hodnot, zvláště u těch, kteří se jimi zaštitují, je naprosto mimo, špatná a zcestná, ale rád říkám, že křesťanská demokracie je jako Vánoce. Člověk už nemusí být věřící, aby je uznával, pracoval s nimi, a přesto mají v naší kultuře a v životech určité místo.

Více zde.

kategorie Z médií