KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Home office je zpět. Chybí pravidla a lidem rostou náklady
Zpět

Home office je zpět. Chybí pravidla a lidem rostou náklady

Přidáno 1. 3. 2021
Ilustrační foto
Hospodářské noviny

O velký návrat na home office žádá firmy a jejich zaměstnance ode dneška vláda. Zároveň se ukazuje, jak loni domácnostem narostly i kvůli práci z domova náklady. Část firem jim sice už přispívá, jasná pravidla pro to ale nejsou. Žádají o ně odbory i lidovci.

Spořící firmy, chudší domácnosti. Obojí jako důsledek práce z domova, na který ode dneška opět v rámci tvrdšího lockdownu naplno tlačí vláda. S přesnými čísly přišel Energetický regulační úřad. Podle jeho šéfa Stanislava Trávníčka měly loni domácnosti rekordní spotřebu elektřiny za více než dvacet let – víc spotřebovaly naposledy v roce 1996. Lidé byli kvůli pandemii koronaviru více doma a z domova také pracovali.

Významná část firem chce přitom své pracovníky nechat na home officu i do budoucna. Rozbíhá se tak debata o tom, jakým způsobem náklady spojené s prací doma lidem hradit. Část českých společností to sice dělá, ale není to pravidlem. Upozorňují na to odbory, a lidovci dokonce připravili novelu zákoníku práce. Ta by měla dát jasné povinnosti a minulý týden zamířila do sněmovny.

Více zde.

kategorie Z médií