KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Hledá se nová tvář - Marek Výborný chce být předsedou lidovců, sází na neokoukanost a rodinu
Zpět

Hledá se nová tvář - Marek Výborný chce být předsedou lidovců, sází na neokoukanost a rodinu

Přidáno 7. 1. 2019
Ilustrační foto
Respekt

Předseda KDU-ČSL Pavel Bělobrádek nedávno oznámil, že po osmi letech skončí v čele strany. Na jarním sjezdu si tedy lidovci zvolí nového lídra. O vedení druhé nejstarší české politické partaje, která letos oslaví sté narozeniny a jejíž popularita v průzkumech kolísá na hranici volitelnosti, se zatím ucházejí tři zájemci. Dva z nich jsou známé tváře ze stranické špičky – bývalý ministr zemědělství Marian Jurečka a šéf lidoveckého poslaneckého klubu Jan Bartošek. Nečekaný třetí uchazeč není veřejnosti příliš znám. Marek Výborný, řadový poslanec a bývalý ředitel gymnázia, má sice zkušenosti z komunální a krajské politiky na rodném Pardubicku, v parlamentu je ale teprve čtrnáct měsíců.

 I za tak krátkou dobu si ovšem stihl získat uznání kolegů i politických konkurentů. Oceňují jeho pracovitost a schopnost hledat při schvalování zákonů podporu napříč stranami a pomáhá mu také fakt, že je synem bývalého úspěšného lidoveckého ministra obrany a ústavního soudce Miloslava Výborného. Vlivní členové KDU-ČSL se shodují, že politický nováček rychle dohnal náskok zkušenějších konkurentů a má velkou šanci na březnovém sjezdu uspět.

Více ZDE

kategorie Z médií