KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Hladík k energetické krizi: Odpovědností všem politiků v rámci EU je nalézt řešení
Zpět

Hladík k energetické krizi: Odpovědností všem politiků v rámci EU je nalézt řešení

Přidáno 25. 10. 2021
Ilustrační foto
Česká televize

Energetická krize, kterou Evropa už dlouho nepamatuje. Šéfové zemí evropské sedmadvacítky řešili, jak zastavit rostoucí ceny energie. Řešení ale nenašli, na reformě trhu se neshodli. Premiér Babiš ustoupil od původního záměru řešit v Bruselu snížení DPH u energií. Přijatou výzvu summitu EU k prověření trhu s emisními povolenkami ovšem považuje za úspěch. Hostem 90’ ČT24 byl místopředseda KDU-ČSL pro životní prostředí Petr Hladík.

Zvládnou státy EU najít nějaké společné řešení pro to, jak zkrotit ceny energií? „Lidé volí politiky proto, aby řešili ty složité problémy. Teď jde o obrovské problémy lidí. Zvláště v Česku. Odpovědností všech politiků v rámci EU je nalézt řešení. Nalézt takové řešení, aby bylo schopné a dlouhodobě funkční,“ řekl na úvod lidovecký místopředseda.

Podle Hladík je zásadní problém v cenách plynu, z čehož pro Evropu plyne poučení. „Evropa nemá společný postoj a společný princip vůči Rusku. To je velká škoda. Je třeba, abychom se k Rusku chovali jako silný hráč. Jsme největší odběratel zemního plynu pro Ruskou federaci a je potřeba si jasně nastavit parametry,“ řekl Hladík.

Více zde. 

kategorie Z médií