KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Helena Martinková (KDU-ČSL): Lidovci dělají maximum pro možnost sladění rodinného a pracovního život
Zpět

Helena Martinková (KDU-ČSL): Lidovci dělají maximum pro možnost sladění rodinného a pracovního života

Přidáno 8. 3. 2024
Ilustrační foto
ČT 24

Slaďování rodinného a pracovního života bylo hlavním tématem o kterém hovořila předsedkyně Mladých lidovců Helena Martinková (KDU-ČSL) ve středečním vydání pořadu 90‘ ČT24.

„KDU-ČSL dělá maximum pro sladění pracovního a rodinného a práce ministra Mariana Jurečky na resortu práce a sociálních věcí to jednoznačně dokazuje. MPSV představilo během posledního volebního období několik konkrétních bodů, které pomáhají tomu, aby kariéra a rodina byly lépe kombinovatelné. Jedná se např. o podporu dětských skupin nebo částečných úvazků. Dále se snažíme ocenit i ženy, které historicky neměli možnost budovat kariéru během výchovy dětí, pomocí výchovného, resp. rodinného vyměřovacího základu, které se přidává k důchodu,“ řekla Martinková.
 
„Myslím, že jedna z typicky křesťansko-demokratických hodnot je dávat lidem možnost se realizovat. Společnost se stále vyvíjí a nyní je natavená tak, že lidé možnost realizace mají. Lidovci se tuto možnost snaží dát i matkám. Aby si mohly nastavit vše podle svých preferencí,“ dodala. 
 
Více zde.

 

kategorie Z médií