KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Hejtman Grolich: Jestli daňová reforma projde, můžeme na kraji zhasnout a jít domů
Zpět

Hejtman Grolich: Jestli daňová reforma projde, můžeme na kraji zhasnout a jít domů

Přidáno 26. 11. 2020
Ilustrační foto
Proglas

Největší daňová reforma posledních let, která minulý týden prošla Poslaneckou sněmovnou s netradičně poskládanou podporou hnutí ANO, ODS, SPD a KSČM budí ve společnosti velké emoce. Někteří ji chválí, jiní zatracují. Jak zrušení superhrubé mzdy dopadne na obce a kraje? Ptali jsme se hejtmana Jihomoravského kraje Jana Grolicha (KDU-ČSL) a náměstka primátorky Karlových Varů Tomáše Trtka (ANO).

Karlovy Vary příští rok přijdou podle náměstka Trtka v příjmové stránce svého rozpočtu o 70 milionů korun, Jihomoravský kraj potom podle hejtmana Grolicha počítá s výpadkem přes jednu miliardu: „Škrtání v rozpočtu se promítne do všech oblastí působnosti Jihomoravského kraje, do všech dotací a služeb, nebudou žádné nové investice.“ Čerstvě zvolený hejtman také dodal, že pokud projde celý daňový balíček tak, jak vyšel z Poslanecké sněmovny, tak „můžeme zhasnout, zavřít a na rok jít domů.“

„Lidé ať si pomalu spoří na tlumiče, protože ty služby, které kraj nyní poskytuje, už prostě nebude schopen poskytovat,“ poznamenal Grolich k tomu, že také v Jihomoravském kraji se šetřit bude i v dopravní oblasti.

Více zde.

kategorie Z médií