KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Hejtman Grolich: Hlásím se k Moravě. Nestačí moravská otázka, musíme přijít s odpověďmi
Zpět

Hejtman Grolich: Hlásím se k Moravě. Nestačí moravská otázka, musíme přijít s odpověďmi

Přidáno 15. 4. 2021
Ilustrační foto
Zprávy z Moravy

Mladý hejtman Jihomoravského kraje Jan Grolich si získal pozornost ještě před nástupem do úřadu. Energický “cool” hejtman vládne sociálním sítím a zaujmout dokáže lidi různého věku a zaměření. V rozhovoru pro Zprávy z Moravy otevřeně říká, že se dlouhodobě hlásí k Moravě. Není to pro něj jen otázka administrativního členění státu. Morava je o způsobu života, o lidech a o tom, jak se díváme na svět.

Morava je způsob života

Letošní sčítání lidu bylo po deseti letech novou příležitost, jak dát oficiálně najevo svou přináležitost k Moravě. K moravské národnosti se samozřejmě přihlásil i jihomoravský hejtman Jan Grolich.

“K moravské národnosti jsem se hlásil i posledně. Narodil jsem se ve Velaticích kousek od Brna a žiju tady celý život. Nenapadlo mě, že bych se k Moravě neměl přihlásit. Cítím to tak,” říká šestatřicetiletý politik a vystudovaný právník. “Jsem tady doma. Pro mě je to mnohem víc než například administrativní rozdělení státu. Morava je o způsobu života, o lidech a o tom, jak se díváte na svět,” dodává.

Více zde.

kategorie Z médií