KDU.breadcrumbs.homeAktuality Z médií Hayato Okamura: Tomio se mnou nemluví, teď se budeme potkávat. SPD musím kritizovat
Zpět

Hayato Okamura: Tomio se mnou nemluví, teď se budeme potkávat. SPD musím kritizovat

Přidáno 14. 10. 2021
Ilustrační foto
DVTV

Bratr Tomio se mnou už několik let nemluví, teď nás zvolení do sněmovny donutí se setkat. Necítím k němu nenávist, je ale důležité se proti jeho populistické politice razantně ozvat, říká Hayato Okamura z KDU-ČSL. Ve volbách získal poslanecký mandát a 24 tisíc preferenčních hlasů, Tomio jich nasbíral 17 tisíc. Zvolené politiky Hayato vybízí k větší sociální citlivosti a vyšší politické kultuře.

„Za 25 tisíci kroužky jsou skupiny lidí, které mi uvěřily. Jsou to lidé, které jsem potkal během kontaktní kampaně, kterou jsem dělal několik měsíců. Potom to jsou lidé, kteří mě sledují na sociálních médiích, kde jsem aktivní už několik let. Další skupinou jsou pražští křesťané. To všechno se slilo do finálního výsledku a já si velmi vážím důvěry lidí,“ řekl na úvod nový lidovecký poslanec Hayato Okamura s tím, že za svým úspěchem nevidí své známé příjmení. „Je to příběh, který napsal život. Pro moji konkrétní práci a lidi v této zemi to není rozhodující,“ doplnil poslanec, jehož bratr rovněž sedí ve Sněmovně, ale za odlišnou stranu.

„Tomio se mnou už několik let nemluví. Jsem ale připravený se s ním setkat a například si vypít čaj. Tím, že jsme zvoleni oba, tak nás to donutí k tomu, abychom se potkali. Na setkání s bratrem se ale nějak významně netěším, vnímám to bez emocí,“ doplnil Okamura s tím, že ke svému bratrovi necítí žádnou nenávist a že ho má rád. „Je ale třeba se vůči Tomiově populistické politice ohradit. Krajní pravice si nezaslouží žádnou schovívavost,“ dodal lidovecký poslanec.

Více zde. 

kategorie Z médií