KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Hayato Okamura (KDU-ČSL): Koalice drží ohromně při sobě, je to velká síla, horší je to na straně SPD
Zpět

Hayato Okamura (KDU-ČSL): Koalice drží ohromně při sobě, je to velká síla, horší je to na straně SPD, to je populismus nejhrubšího zrna

Přidáno 2. 2. 2022
Ilustrační foto
Radio Z

Nejvyšší správní soud zrušil mimořádné opatření, podle něhož měli neočkovaní lidé zapovězený vstup například do stravovacích podniků. „Rozhodnutí soudu je zcela v pořádku, na potřebě prodloužit pandemický zákon to ale nic nemění. Je to v zájmu našich občanů, aby lidé zbytečně neumírali,“ říká poslanec Hayato Okamura ve vysílání Rádia Z.

Cítí, že na straně vládní pětikoalice je velká síla. „Horší je to ale na straně SPD, to je prostě populismus nejhlubšího zrna, kdy se zneužívá pandemie a neštěstí lidí. Jelikož mělo hnutí při volbách velmi slabý výsledek, tak se při televizních přenosech ze Sněmovny teatrálním způsobem snaží o co největší politický kapitál, to je celé,“ říká Hayato Okamura.

Řeč přišla také na aktuální situaci Ukrajiny. ,,My jako politici uděláme vše pro to, aby byl zachován mír. Jsme přesvědčení, že je potřeba podpořit Ukrajinu, která usiluje o demokracii. Proto jsme jí poskytli materiální pomoc, aby byla dostatečně silná a dokázala čelit ruské agresi," dodal lidovec. 

Více zde. 

kategorie Z médií