KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Hayato Okamura (KDU-ČSL): Bratr to přehání. SPD nafukuje problémy a straší lidi
Zpět

Hayato Okamura (KDU-ČSL): Bratr to přehání. SPD nafukuje problémy a straší lidi

Přidáno 6. 5. 2022
Ilustrační foto
CNN Prima NEWS

SPD v čele s Tomiem Okamurou přehání, strasti kolem války na Ukrajině nafukuje a úmyslně v lidech vzbuzuje strach. V rozhovoru pro CNN Prima NEWS to řekl Tomiův bratr Hyato Okamura (KDU-ČSL). Sám je připraven se se svým sourozencem pobavit, ten však k tomu prý zatím nesebral odvahu.

Co říkáte na vystupování vašeho bratra v souvislosti s válkou na Ukrajině či vládní pomocí? Myslíte si, že jeho SPD se snaží v lidech vzbudit strach?
Ano, to já známá věc. Snažím se s tím bojovat a vzdorovat tomu už řadu let. Na Tomiův protievropský izolacionismus, když opakovaně žádal vystoupení naší země nejenom z EU, ale i z NATO, se snažím reagovat poctivou a věcnou politikou. Naší politikou jako koalice je přiznat si problémy, ale nezveličovat je kvůli vytloukání vlastního politického kapitálů, nestrašit lidi. SPD dlouhodobě nafukuje problémy třeba migrace pro zisk voličských preferencí. To, co třeba předváděla SPD na začátku volebního období, obstrukce, kdy jsme ztratili hodiny a hodiny času a stálo to miliony korun, je pro mě nepředstavitelné. A bohužel se zdá, že se to bude dít zas a stále dokola.

Uvědomil si, že tlak na vystoupení z NATO byla chyba?
Je do očí bijící, že to byla chyba. To snad musí být jasné každému rozumnému člověku. O vystoupení z NATO nyní přestal v souvislosti s válkou na Ukrajině úplně mluvit. Ukázalo se, jak škodlivý názor to byl. Představte si, kdyby naše středně velká země s 10 miliony obyvatel byla napadena Ruskem a my nebyli v NATO a neměli podporu v EU.

Dojdete za ním občas ve Sněmovně a řeknete mu: „Brácho, nech už toho.“
Ne, takhle to nechodí. Navíc se mnou nemluví. Mně je 55 a jemu je 48 a každý jsme už dávno dospělí muži a každý z jiné politické strany. Tomio můj názor zná, já se jím netajím. Až sebere odvahu, tak si se mnou jednou sedne ke stolu, abychom si o rozdílných názorech věcně popovídali, ale zatím odvahu nesebral. Nicméně já jsem připravený.

Více zde. 

kategorie Z médií