KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií František Talíř (KDU-ČSL): To, co se děje na Ukrajině, je pro mě osobní záležitost
Zpět

František Talíř (KDU-ČSL): To, co se děje na Ukrajině, je pro mě osobní záležitost

Přidáno 20. 5. 2024
Ilustrační foto
TV Nova

Ukrajina se již více než dva roky brání ruské agresi. Ve světle zhoršující se situace na bojišti je potřeba vytrvat v pomoci napadené zemi. O budoucnosti Ukrajiny debatoval v pořadu Za pět minut dvanáct na TV Nova kandidát do Evropského parlamentu František Talíř (KDU-ČSL).

Talíř zmínil svou osobní zkušenost. „Situaci na Ukrajině vnímám velmi osobně, protože jsem zemi navštívil. Viděl jsem utrpení místních. Mluvil jsem s doktory, kteří operují uprostřed bombardování, hovořil jsem s vojáky, kteří přišli o nohy. My jim teď přece nemůžeme říct: vzdejte se,“ řekl ke své nedávné cestě na Ukrajinu. „Je nutné jednat podle podmínek stanovených Ukrajinou. Dokud má sílu se bránit, musíme jí pomáhat,“ dodal.

Lidovecký kandidát do EP se také vyjádřil k nedávnému útoku na slovenského premiéra a zdůraznil nutnost podílet se na snižování napětí ve společnosti. „Násilí nesmí být součástí společnosti. Modlím se za brzké uzdravení pana premiéra Fica. Zároveň však není možné zneuživat násilný čin k boji proti opozici a médiím. Musíme pracovat na spojovaní společnosti, a ne na jejím rozeštvávání,“ prohlásil František Talíř.

Více zde

kategorie Z médií