KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií František Talíř (KDU-ČSL): Porazíme ANO v eurovolbách. Okamura a Fico jsou trojští koně Ruska
Zpět

František Talíř (KDU-ČSL): Porazíme ANO v eurovolbách. Okamura a Fico jsou trojští koně Ruska

Přidáno 1. 3. 2024
Ilustrační foto
CNN Prima NEWS

Koalice Spolu se popere s hnutím ANO o vítězství v evropských volbách. Předpokládám, že uspějeme. V rozhovoru pro CNN Prima NEWS to řekl František Talíř (KDU-ČSL), který na kandidátce Spolu bude krýt záda lidoveckému lídrovi Tomáši Zdechovskému. 

Ve veřejném prostoru se hodně mluví o tom, že červnové volby budou vskutku přelomové, ať už jde o migraci, energetickou politiku či ruskou agresi na Ukrajině. Která témata EU jsou pro vás nejdůležitější?
Je pravda, že se v těchto volbách určitě bude hrát o hodně. Mně osobně jsou obzvlášť blízká témata zelené politiky a její racionalizace. Dalším klíčovým bodem je válka na Ukrajině. Zde se bude skutečně lámat chleba, zda Evropský parlament zůstane ve složení, kdy drtivá většina jednoznačně stojí za napadenou zemí. Hrozí totiž, že posílí ideologické proudy, které zastávají politici jako Matteo Salvini, Marine Le Penová, Robert Fico, Viktor Orbán či Tomio Okamura. Nebojím se říct, že tito lidé jsou ruští trojští koně, jelikož nabourávají jednotný postoj Západu a EU v pomoci Ukrajině a rezistenci proti Rusku.
 
Pojďme k politickým stranám, které Ukrajinu bezmezně podporují. Proč by si měl český občan říct, že bude do Evropského parlamentu volit KDU-ČSL skrze Spolu, a nikoliv třeba Piráty nebo hnutí STAN?
Jako KDU-ČSL jsme křesťanští demokraté, kteří patří k Evropské lidové straně (EPP). Ta je v Evropě nejsilnější politickou silou. Byli to právě křesťanští demokraté, kteří stáli u zrodu evropské spolupráce. Ze své podstaty tedy zastáváme proevropský a konzervativní proud. V tom se odlišujeme od jiných stran.
 
Více zde.

kategorie Z médií