KDU.breadcrumbs.homeAktuality Z médií František Talíř (KDU-ČSL): Mělo by vzniknout rovnítko mezi naší stranou a ochranou životního prostře
Zpět

František Talíř (KDU-ČSL): Mělo by vzniknout rovnítko mezi naší stranou a ochranou životního prostředí

Přidáno 10. 7. 2023
Ilustrační foto
Aktuálně.cz

Když lidovci rozhodovali o tom, kdo povede jejich kandidátku do evropských voleb v příštím roce, zvítězil europoslanec Tomáš Zdechovský. Hlasování ale přineslo překvapení. Na druhém místě se umístil třicetiletý náměstek hejtmana Jihočeského kraje František Talíř, který patří mezi mladé naděje KDU-ČSL.

Na otázku, kde vidí důvody své velké popularity uvnitř KDU-ČSL, namítá, že se snaží být ve straně aktivní po celé zemi. Před primárkami objížděl mnohé okresní a krajské konference lidovců a hodně aktivní byl také v kampaních do dřívějších voleb. „Už proto nejsem nováčkem, v minulých volbách do Evropského parlamentu jsem kandidoval ze šestého místa a skončil jsem čtvrtý," připomíná rok 2019.

Lídr kandidátky Tomáš Zdechovský na Talířovi oceňuje, že se skvěle prezentuje na sociálních sítích a dokáže oslovit mladé voliče. „Je neskutečně energický a nebojí se občas provokovat. Bude jedním z hlavních motorů lidovecké kandidátky," dodává jeho kolega.

Více zde.

kategorie Z médií