KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Fiala Zemanovi neustoupí. Jak byli kandidáti nominovaní, tak je odešle prezidentovi ke jmenování, mí
Zpět

Fiala Zemanovi neustoupí. Jak byli kandidáti nominovaní, tak je odešle prezidentovi ke jmenování, míní Jurečka

Přidáno 22. 11. 2021
Ilustrační foto
INFO.cz

S předsedou lidovců Marianem Jurečkou jsme hovořili o vzniku vlády, strategii lidovců nebo o tom, s jakými ambicemi jde on sám do čela ministerstva práce. Jurečka se nám také přiznal, že nezná jméno kandidáta na ministra, ke kterému má výhrady prezident Miloš Zeman. Současně má za to, že Petr Fiala Zemanovi neustoupí. „Mluvili jsme o tom všichni předsedové. A za těmi nominacemi si stojíme. A stejně tak za nimi stojí Petr Fiala, který řekl, že jak byli kandidáti nominovaní, tak je odešle prezidentovi ke jmenování,“ říká v rozhovoru pro INFO.CZ.

Jak jste se dopracoval k tomu, že se budete ucházet o post ministra práce a sociálních věcí?
Poté, co jsme si na základě detailních diskusí uvnitř KDU-ČSL vyříkali, že chceme, aby jednou z našich priorit bylo ministerstvo práce a sociálních věcí, a poté, co mi Šárka Jelínková řekla, že ona z rodinných důvodů nominaci nepřijme, jsem se rozhodl, že bych to měl jako předseda – navíc už s jednou vládní zkušeností – vzít na sebe. Zvážil jsem to a nakonec jsem si prostě řekl, že do toho půjdu. Takový byl vývoj celé věci.

Za sebe pak musím říct, že sociální oblast dlouhodobě sleduji, nejsem člověk, který by byl od sociální politiky nějak odtržený. Navíc jsem čtyři roky působil v krajské komisi pro sociální politiku v rámci Olomouckého kraje, tři roky jsem vedl naši odbornou komisi uvnitř KDU-ČSL a poslední čtyři roky jsem byl také členem charitní rady Charity v Olomouci. V minulém volebním období jsem také předkládal několik pozměňovacích návrhů k novelám, které se týkaly i sociální politiky.

To angažmá beru s jistou pokorou, zároveň to považuji za velkou výzvu. Ten resort je složitý, má spoustu vnitřních problémů a také širokou agendu. Chci se s tím poprat a posunout naši sociální politiku zase o kus dál.

kategorie Z médií