KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Fiala předpověděl těžký rok. Jurečka chystá „sociální trampolínu“
Zpět

Fiala předpověděl těžký rok. Jurečka chystá „sociální trampolínu“

Přidáno 4. 1. 2022
Ilustrační foto
Seznam Zprávy

Premiér Petr Fiala (ODS) v novoročním projevu řekl, že Čechy čeká nejsložitější rok za dlouhou dobu. Jejich úspory ohrožuje inflace, příjmy tenčí zvyšující se ceny energií a zemi trápí i nejistota ohledně dalšího vývoje covidové pandemie. Nedokážu říct procento lidí, kteří by se měli mít hůř, ale budeme s vládou dělat vše, aby tady takové procento lidí nebylo a dokázali jsme lidem garantovat minimální životní standart a do budoucna ho zlepšovat, vysvětluje ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka (KDU-ČSL).

Inflace roste rekordním tempem, proto se u některých profesí rozhodlo o zmrazení platů s ohledem na vývoj státního rozpočtu. ,,Zároveň děláme kroky a opatření, která by měla lidem pomoci tyto problémy překonat. Například v letošním roce se zvýšila sleva na poplatníka, rostou důchody, počítáme s mimořádnou valorizací a děláme kroky k tomu, abychom pomohli domácnostem, které budou mít problémy s energiemi,” uvedl Jurečka.

„Tato vláda musí být na jedné straně ta, která bude snižovat výdaje rozpočtu, ale musí to dělat s dobrým sociálním citem. Pro mě jsou hlavní parametry v tom, abychom dokázali lidem, kteří nám z různých důvodů propadají na sociální dno, nastavit sociální „trampolínu“, vysvětlil Jurečka s tím, že by se do budoucna valorizace různých dávek mohla dít automaticky. Jejich zvýšení by se tak vázalo na vývoj ekonomické situace.

Více zde. 

kategorie Z médií