KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Europoslankyně Šojdrová: Mám radost z mladých a vzdělaných lidí
Zpět

Europoslankyně Šojdrová: Mám radost z mladých a vzdělaných lidí

Přidáno 15. 9. 2020
Ilustrační foto
Katolický týdeník

Znáte to heslo: „Mladí vpřed a staří na svá místa“? Ono to není tak legrační, když je vám třicet a chcete se zapojit, jenže vás ti „zkušenější“ nechtějí před sebe pustit. Přece my už víme, jak na to, a ti mladí se to teprve musí učit a volitelná místa na kandidátce si musí zasloužit.

Můj start do politiky byl jiný díky tomu, že to byla převratná doba a šéfem strany byl Josef Lux, který nechtěl čekat, až zmoudřím. Mám velkou radost, když vidím, že dnes se o politiku zajímají mladí a vzdělaní lidé, kteří mohou společnosti dát hodně ze svého mladistvého elánu i odbornosti. Jasně že nemají tolik zkušeností, ale pokud umí naslouchat, dokážou se vyvarovat slepých uliček a mohou postupovat rychleji, protože mají tah na branku, který je v politice nutný.

Lidé od politiků očekávají jednoduchá řešení složitých problémů, čekají od nás povzbuzení a jistotu, že „všechno bude“. My „zkušení“ už víme, kolik překážek čeká, a také víme, že všechno má svůj čas. Chci, aby do politiky šlo co nejvíc mladých lidí. Nebojím se jejich konkurence, chci jim pomáhat. Když budou lepší, bude lepší i politika.

A tak chci poprosit, dejme těmto mladým kandidátům šanci, ať ukážou, co umí, a podpořme je. Chtějí-li dělat politiku poctivě, bude to řehole, bude to oběť pro jejich rodiny, ale bude to na naší zemi vidět. Proto jim moc fandím a moc si přeji, aby takoví lidé v obcích, v krajích i ve státě rozhodovali.
Už 2. a 3. října budeme volit v krajských volbách a rozhodneme, jakým směrem se bude politika v krajích ubírat. 

kategorie Z médií