KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Europoslankyně Michaela Šojdrová v Událostech, komentářích k migračnímu paktu Evropské komise
Zpět

Europoslankyně Michaela Šojdrová v Událostech, komentářích k migračnímu paktu Evropské komise

Přidáno 24. 9. 2020
Ilustrační foto
Česká televize

Evropská komise včera představila návrh nových migračních pravidel. podle nich by se měl každý stát zapojit do řešení migrace v Evropě. Nový návrh nepočítá s povinnými kvótami. V případě velké migrační krize ale zavádí tzv. povinnou migrační solidaritu. Státy by si musely vybrat, buď migranty přijmou, nebo zajistí návrat odmítnutých žadatelů o azyl. Podle europoslankyně KDU-ČSL Michaely Šojdrové vykročila se vydala Evropská komise na správnou cestu, když předložila návrh, kde prioritou je ochrana vnějších hranic a návratová politika. Tím druhým bodem je změna azylového systému. 

"Migranti budou nejprve rozčleněni na ty, kteří mají šanci azyl získat, a na ty, kteři nemají šanci azyl získat. Členské státy budou vyzvány k tomu, aby se o ty žadatele, kteří mohou azyl získat, rozdělily. Samozřejmě pak pak bude velká část těch, kteří ten azyl nemají šanci získat, dnes víme, že těchto lidí jsou v táborech zhruba dvě třetiny, o ty se členské státy budou muset podělit a vrátit je do jejich původních zemí," řekla v Událostech, komentářích europoslankyně Michaela Šojdrová. 

Celý rozhovor můžete sledovat zde.

kategorie Z médií