KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Uprchlické kvóty jsou neúčinné, řekl v Událostech, komentářích europoslanec Zdechovský
Zpět

Uprchlické kvóty jsou neúčinné, řekl v Událostech, komentářích europoslanec Zdechovský

Přidáno 26. 2. 2020
Ilustrační foto
Česká televize

Podmínky v řeckých uprchlických táborech jsou otřesné, připustili poslanec Jan Hrnčíř (SPD) a europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL). Oba byli hosty úterních Událostí, komentářů. K otázce povinných kvót se ale oba postavili odmítavě.

Eurokomisařka pro vnitřní věci a pro migraci Ylva Johanssonová při návštěvě Česka minulý týden řekla, že v souvislosti s migrační politikou Evropská unie potřebuje určitý mechanismus povinné solidarity. Připustila, že myšlenka povinných kvót není zdaleka mrtvá. 

Podle Tomáše Zdechovského je ale tento model neúčinný a ukázal se jako nefunkční. „Prosazované řešení nemá podporu ani mezi členskými státy, ani v Bruselu u expertů, kteří se migrací skutečně zabývají,“ uvedl místopředseda KDU-ČSL v úterních Událostech, komentářích.

Funkční postup nabízí například nizozemský migrační systém, který rozhoduje o žádosti dotyčného žadatele o azyl velmi rychle, domnívá se Zdechovský.

Více zde.

kategorie Z médií