KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Europoslanec Zdechovský: Nezvládnutá imigrace hraje do karet švédským radikálům
Zpět

Europoslanec Zdechovský: Nezvládnutá imigrace hraje do karet švédským radikálům

Přidáno 21. 2. 2020
Ilustrační foto
Info.cz

Švédsko bylo donedávna synonymem pro štědrý sociální stát, vstřícnou politiku vůči imigrantům a menšinám a obecně ráj progresivistů. Nyní se ale situace mění, stejně jako místní politická mapa…

Málokterá demokratická politická strana na světě se může pyšnit takovými úspěchy jako švédská sociální demokracie, která od roku 1917 vyhrála všechny parlamentní volby a byla většinu času ve vládě. A také málokterá strana zanechala po dlouhá desetiletí tak výrazný otisk na politice a celkové image vlastní země v zahraničí. Dominantní pozice sociálních demokratů se zdála ještě před pár lety neotřesitelná. To ale nyní přestává platit a je možné, že zanedlouho dojde k ještě výraznějšímu překreslení švédské politické mapy.

Problémem je nezvládnutá imigrace

Řada lidí se ptá, co je příčinou úpadku sociální demokracie? Rozhodně nebudu daleko od pravdy, když zde napíšu, že na tom má svůj podíl nezvládnutá integrace imigrantů a s tím spojená zhoršená bezpečnostní situace. O tom, že aktuální situace má k růžovosti daleko, svědčí skutečnost, že Švédsko zažilo i v minulém roce nárůst počtu bombových útoků.

Ostatně jde o problém, s nímž se země potýká už několik let a psal jsem o tom proto už dříve. Na fakt o zvýšeném počtu bombových útoků reagovala řada pražských intelektuálů jako Ivan Pilip či Alexandr Mitrofanov jeho relativizací. Pro zemi, která byla dlouho známá nízkou kriminalitou, ale musí být vývoj v posledních letech opravdu nepříjemným probuzením ze snu o dokonalé multikulturní společnosti.

Více zde.

kategorie Z médií