KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Europoslanec Zdechovský: Babišovo hnutí se rozpadá, odvážnější straníci prchají. Důvěra ve vládu pru
Zpět

Europoslanec Zdechovský: Babišovo hnutí se rozpadá, odvážnější straníci prchají. Důvěra ve vládu prudce klesá

Přidáno 29. 3. 2021
Ilustrační foto
čtidoma.cz

Padá důvěra veřejnosti ve vládu, kdo za to může? Troufám si říct, že vláda samotná. Nesrozumitelná opatření vymýšlená na koleni bez dostatečné diskuze s odborníky už veřejnost jednoduše vytáčí. K tomu přičtěme předražené nákupy nekvalitních zdravotních pomůcek, pomalé očkování a nedostatečnou podporu živnostníkům a pád důvěry je naprosto opodstatněný, říká ve svém komentáři europoslanec Tomáš Zdechovský.

Podle průzkumu agentury STEM zveřejněného začátkem března měla vláda nejnižší důvěru veřejnosti za poslední roky. Lidé už prostě nevěří, že situaci kolem koronaviru zvládne. Oproti loňské první vlně poklesla důvěra veřejnosti ve vládu o 58 procentních bodů. Jak píšou výzkumníci z agentury - v mezinárodním měřítku se jedná o bezprecedentní propad.

V listopadu věřilo vládě 38 % lidí, v únoru to bylo jen 25 %. Do průzkumu se nepromítly nejčerstvější události z března - lobbování prezidenta Zemana za neschválené vakcíny z Ruska a Číny a šílené nápady premiéra Babiše ohledně maturit. A to poslance ještě čeká dramatické jednání o prodloužení nouzového stavu, který chce vláda prodloužit zase o měsíc.

Čísla se nelepší a ANO ztrácí

Stav přeplněných nemocnic se nelepší a návrat dětí do škol se odkládá. Ministryně financí Alena Schillerová si tříbí názor podle anket na Instagramu a dvojnásobný ministr Karel Havlíček si chce přivlastnit kredit za spuštění testování zaměstnanců ve firmách. Nutno podotknout, že na tom nesou zásluhu hlavně firmy, nikoliv Havlíček. Ten by měl raději s vicepremiérem Hamáčkem řešit nekvalitní antigenní testy a respirátory z Číny, které se v ČR stále prodávají.

Vládnoucí hnutí Andreje Babiše ztrácí i v předvolebních průzkumech. Poprvé spadlo na druhé místo a zdá se, že ani "stříbrná" pozice nebude konečná zastávka. A jak už to bývá, z potápějící se lodi se snaží vyskočit známé tváře hnutí. Za posledního půl roku opustili hnutí bývalý ministr financí Ivan Pilný a europoslankyně Radka Maxová, která v Evropském parlamentu přešla z frakce Renew k S&D (Socialistům a demokratům). Autoritativní styl řízení premiéra nechtějí odvážnější „straníci“ nadále snášet.

Více zde.

kategorie Z médií