KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Europoslanec Zdechovský: Babišova vláda nese odpovědnost za zpackanou očkovací kampaň, nezmohli se p
Zpět

Europoslanec Zdechovský: Babišova vláda nese odpovědnost za zpackanou očkovací kampaň, nezmohli se prakticky na nic

Přidáno 14. 10. 2021
Ilustrační foto
ctidoma.cz

/KOMENTÁŘ/ Voliči řekli jasné NE Babišově vládě. Není pochyb o tom, že volby ANO s ČSSD prohrály i kvůli neschopnosti účinně bojovat s covidem. Právě končící vláda může za to, že se Česko ocitlo na předních příčkách v počtu nakažených i zemřelých na počet obyvatel. Stačí se podívat na dva klíčové údaje: 30 tisíc mrtvých a přibližně 1,7 milionu pozitivně testovaných na covid.

Posledních několik měsíců bylo navíc ve znamení naprostého selhání současné dosluhující vlády v boji s dezinformacemi o vakcínách a její neschopnosti přesvědčit více lidí, aby se nechali očkovat. K většímu úsilí ji nedokázaly vyburcovat ani obrovské počty mrtvých během druhé a třetí vlny.

Na nedostatečnou očkovací kampaň se ostatně upozorňovalo již koncem minulého roku, kdy zaznívala varování, že vláda informační kampaň s očkováním proti covidu absolutně nezvládá, a přenechává tak volné pole různým šiřitelům dezinformací. Doslova emblematickou se pro celý způsob vedení očkovací kampaně stala prosincová reklama ministerstva zdravotnictví inzerovaná v deníku MF DNES, Magazínu Víkend a Lidových novinách, které dominoval obrázek obrovské injekční stříkačky. Úplně se minula účinkem a jak se dalo očekávat, sklidila okamžitou kritiku. Nic jiného se od tak amatérského počinu čekat nedalo. Obrázek injekční stříkačky spíše vyvolal v lidech strach, než aby je přesvědčil k očkování.  

Více zde. 

kategorie Z médií