KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Europoslanec Zdechovský (KDU-ČSL): Sankce budou mít velkou roli v tom, aby Putin sedl k jednacímu st
Zpět

Europoslanec Zdechovský (KDU-ČSL): Sankce budou mít velkou roli v tom, aby Putin sedl k jednacímu stolu

Přidáno 21. 5. 2022
Ilustrační foto
Česká televize

Válka na Ukrajině, kterou agresivně napadlo Rusko, trvá téměř tři měsíce. Jak moc velkou roli budou v mírových vyjednáváních hrát sance? Pozvání k okomentování do České televize přijal europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL). 

,,Sankce budou hrát velkou roli v tom, aby Putin přisedl k jednacímu stolu. Pakliže Rusko přestane mít peníze z ropy a zemního plynu a výrazně se mu přestane dařit na ekonomickém poli, tak si myslím, že je to důvod, kdy bude Rusko ochotno o některých ústupcích a mírové dohodě vyjednávat. V současné době Vladimir Putin a jeho ministr zahraničí jedou linii, že je potřeba získat co největší počet území tak, aby toto území následně nemuseli vracet Ukrajině a mohli tam vyhlásit lidové republiky," řekl Zdechovský. 

Řeč byla také o funkčnosti sankcí. ,,Sankce mají účinnost po třech až šesti měsících. Ty první sankce začínají v tuto chvíli působit. V momentě, kdy jsou Rusové odříznuti od západního světa, také v leteckých koridorech, a nemohou přes západní svět lítat, tak to pro ně začíná být v tuto chvíli velký problém. Začíná to být problém i pro průmysl, nyní se začínají vyrábět auta bez airbagů, bez posilovačů řízení. To je možnost pro lidi, aby začali přemýšlet o tom, zda je pro Rusko výhodné vést válku na Ukrajině," dodal Zdechovský. 

Více zde. 

kategorie Z médií