KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Europoslanec Tomáš Zdechovský: Kdo spí v demokracii, může se probudit v diktátorském režimu
Zpět

Europoslanec Tomáš Zdechovský: Kdo spí v demokracii, může se probudit v diktátorském režimu

Přidáno 26. 7. 2021
Ilustrační foto
Český rozhlas

Je léto, jsou prázdniny a prázdniny teď má i Evropský parlament, kde je jedním ze zástupců České republiky europoslanec a místopředseda KDU-ČSL Tomáš Zdechovský. V Českém rozhlase Hradec Králové jsme se potkali naposledy na konci minulého roku, a tak jsem zvědav, co se všechno od té doby odehrálo. 

 

Co bylo stěžejním tématem číslo 1 v Evropském parlamentu za posledních 6 měsíců?
Asi nejvíc stěžejní téma bylo očkování proti covidu-19 a dostatek očkovacích látek, aby se všechno zvládlo. A já si myslím, že byl dobrý obrovský tlak jak na Evropskou komisi, tak i na členské státy, aby sehnaly dostatek očkování pro své občany. A je vidět, že situace je výrazně lepší než před rokem, kdy ještě v tuto dobu byla řadu omezení a restrikcí, nemohli jsme skoro nic dělat.

Nebyla třeba chyba, že se o to starala Evropská komise pro celou Evropskou unii a že si to každý stát neudělal po své linii? Z počátku byly jisté problémy s dodávkami vakcín.
Určitě tam nějaké chyby byly, to si musíme přiznat, ale na druhou stranu očkování a jeho rychlost záležela na členských státech. My teď v současné době máme třeba víc vakcín, než jsme schopni dávat lidem. Vždy na začátku, když se něco rozbíhá, tak se musí vychytat mouchy. Spoléhali jsme na vakcínu AstraZeneca, která se ukázala jako slepá cesta, znáte Járu Cimrmana, který byl schopen najít devět cest, které nikam nevedou. A ta desátá cesta je Pfizer a Moderna, tou cestou jdeme a jsem rád, že očkování má u nás ukončeno už 4,5 milionu lidí.

Více zde. 

kategorie Z médií