KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Důchody letos zvýšíme! Čekáme na data, o kolik to bude, řekl v Press klubu Marian Jurečka
Zpět

Důchody letos zvýšíme! Čekáme na data, o kolik to bude, řekl v Press klubu Marian Jurečka

Přidáno 14. 1. 2022
Ilustrační foto
Frekvence 1

Bude nová vláda zvyšovat důchody? Předloží důchodovou reformu? Řeč přišla také na řešení energetické krize. Hostem Frekvence 1 byl předseda KDU-ČSL a ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka.

,,Budeme pravidelně valorizovat důchody tak, jak ukládá zákon. V letošním roce bude s vysokou pravděpodobností mimořádná valorizace důchodů. V tento okamžik čekáme na data, která nám upřesní vývoj inflačního růstu. Podle toho se určí, jak vysoká ta valorizace bude,” vysvětlil Jurečka.

Nová vláda se zavázala do konce roku 2023 předložit důchodovou reformu. ,,Nejdůležitější body jsou zavedení minimálního důchodu, zohlednění zásluhy vychovaných děti, posílení mezigenerační solidarity nebo motivace lidí spořit si na důchod u soukromých společností. Chceme posílit stabilitu důchodového systému a zavést větší spoluzodpovědnost každého z nás. To znamená například akcentovat větší úspory do privátního penzijního spoření,” dodal Jurečka s tím, že chce reformu zrealizovat do konce roku 2023.

Více zde. 

kategorie Z médií