KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Dotační kyvadlo se vychýlilo k velkým podnikům, vrátíme jej zpět, řekl ministr
Zpět

Dotační kyvadlo se vychýlilo k velkým podnikům, vrátíme jej zpět, řekl ministr

Přidáno 3. 1. 2022
Ilustrační foto
Seznam Zprávy

Ministr zemědělství Zdeněk Nekula se ujal úřadu. „Chceme, aby lesy nebyly fabrikou na dřevo,“ řekl po jmenování. Vláda Petra Fialy je ode dneška kompletní. Svého úřadu se se zpožděním ujal ministr zemědělství Zdeněk Nekula (KDU-ČSL). Jmenování Nekuly ministrem oddálil jeho pozitivní test na covid-19. Ministerstvo tak dočasně vedl ministr práce a sociálních věcí a předseda lidovců Marian Jurečka.

„Zaměříme se na podporu malých a středních podnikatelů v oblasti zemědělství, ale s přihlédnutím ke specifikům České republiky. Dotační kyvadlo se v předcházejícím období vychýlilo směrem k velkým podnikům a nyní ho budeme vracet do rovnovážné polohy, nechceme ho zase vychýlit k opačnému extrému. Je to soubor různých opatření, která do sebe zapadají,“ řekl ve čtvrt na dvě odpoledne nový ministr po jmenování Zemanem i Fialou.

Nekula na ministerstvo nastupuje z pozice starosty jihomoravské obce Těšetice na Znojemsku. Dříve uvedl, že na funkci rezignuje, chce být neuvolněným místostarostou. Absolvoval Vysokou školu zemědělskou v Brně, poté působil mimo jiné v dozorčí radě Exportní garanční a pojišťovací společnosti, v letech 2016 až 2018 byl předsedou představenstva státního Podpůrného a garančního rolnického a lesnického fondu. V letech 2015 až 2017 byl i členem představenstva Výstaviště České Budějovice.

Více zde. 

kategorie Z médií