KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Dostal jsem od života facku a poučil se, řekl Jurečka. Chce se stát předsedou lidovců!
Zpět

Dostal jsem od života facku a poučil se, řekl Jurečka. Chce se stát předsedou lidovců!

Přidáno 8. 1. 2020
Ilustrační foto
aktualne.cz

Po dlouhém zvažování se poslanec KDU-ČSL Marian Jurečka rozhodl kandidovat na předsedu strany. Své rozhodnutí sdělil ve středu odpoledne na tiskové konferenci. Je tak třetím straníkem, který kandidaturu ohlásil. Jurečka svede souboj 25. ledna v Praze s dalším lidoveckým poslancem Janem Bartoškem a europoslancem Tomášem Zdechovským.

Když bývalý ministr zemědělství a současný poslanec za KDU-ČSL Marian Jurečka opouštěl loni v březnu zatím poslední sjezd lidovců, vypadalo to, že se nějaký čas nebude o nejvyšší místa ve straně ucházet. Ze sjezdu totiž odjížděl roztrpčený nejen tím, že neuspěl ve volbě předsedy, ale také proto, že měl výhrady ke kritice, kterou k němu směroval tehdy nově zvolený předseda Marek Výborný. Jenže uteklo několik měsíců a Jurečka se rozhodl, že se opět pokusí místo předsedy získat.
 

My jsme v mimořádné situaci, kterou odstartovala tragická událost, kterou samozřejmě nikdo nemohl očekávat," začal Jurečka zmínkou o nečekané smrti manželky předsedy KDU-ČSL Marka Výborného. Po ní se rozhodl Výborný rezignovat na post předsedy s odůvodněním, že se chce věnovat hlavně rodině.

Celý článek zde.

 

kategorie Z médií