KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií David Šimek (za KDU-ČSL): Komunitní energetika přináší řadu výhod
Zpět

David Šimek (za KDU-ČSL): Komunitní energetika přináší řadu výhod

Přidáno 19. 6. 2024
Ilustrační foto
Moderní obec

Sdílení energetiky výrazně snižuje energetickou náročnost. Zaplněný sál Městského úřadu ve Svitavách si již na čtvrtém setkání s názvem Pro moderní Česko vyslechl prezentace předních expertů na komunitní energetiku, dotační programy, renovace i tepelná čerpadla. Akci ve Svitavách uspořádal portál Obnovitelně.cz ve spolupráci se Svazem moderní energetiky, Ministerstvem životního prostředí a Státním fondem životního prostředí. Setkání se zúčastnil i poslanec a starosta Svitav David Šimek (za KDU-ČSL), který věěří, že se takto komunitní energetika dostane více do povědomí občanů. 

„V oblasti energetiky je jedním z našich cílů poskytnutí dostatku informací občanům města ohledně sdílení energií a dotačních podmínkách na snížení energetické náročnosti. Jsem proto velmi rád, že se seminář uskutečnil právě ve Svitavách, pro občany to byla ideální příležitost dozvědět se veškeré aktuality a zeptat se na vše, co je zajímá nebo co si chtějí ujasnit," řekl David Šimek. 

„Zároveň byl seminář přínosný také pro nás, představitele města, protože se v současnosti připravujeme na možnost sdílení energie napříč budovami v majetku města,“ dodal Šimek.

Více zde

kategorie Z médií