KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Daňový balíček je daňovou ostudou této vlády, řekl v Událostech, komentářích Jan Bartošek
Zpět

Daňový balíček je daňovou ostudou této vlády, řekl v Událostech, komentářích Jan Bartošek

Přidáno 26. 11. 2020
Ilustrační foto
Česká televize

Premiér Andrej Babiš a ministryně financí Alena Schillerová přesvědčovali senátory, aby souhlasili se zavedením 15procentní sazby z hrubé mzdy a vyňali z daňového balíčku zvýšení slevy na poplatníka schválené sněmovnou. Zástupci horní komory na to zatím nepřistoupili, chtějí dál jednat. Beze změn by aktuální podoba balíčku znamenala výpadek 130 miliard korun z rozpočtů státu, krajů i obcí. Rozpočtový výbor také ve středu nepodpořil schválení rozpočtu na příští rok. 

"Daňový balíček je daňovou ostudou této vlády, především hnutí ANO. Jestliže má vláda nějakou představu, že sníží daně, ale je to volná tvorba, kdy si každý poslanec podá pozměňovací návrh bez toho, aby bylo zjištěno, co to udělá s veřejnými financemi, tak je to velká ostuda. Jak je možné, že vládní návrh, který počítal s tím, že bude rušit superhrubou mzdu, nebyl projednán na vládě?!" divil se v Událostech, komentářích předseda poslaneckého klubu Jan Bartošek. 

Více zde.

kategorie Z médií