KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Daniel Herman pro 168 hodin k rezignaci ministra kultury Antonína Staňka
Zpět

Daniel Herman pro 168 hodin k rezignaci ministra kultury Antonína Staňka

Přidáno 20. 5. 2019
Ilustrační foto
Česká televize

Bývalý ministr kultury Daniel Herman se vyjádřil k politickému pádu jeho nástupce Antonína Staňka, který neustál mediální tlak a minulý týden nabídl svou rezignaci šéfovi sociální demokracie Janu Hamáčkovi. Herman dlouhodobě kritizoval kroky Staňka, které vygradovaly odvoláním ředitelů dvou významných kulturních institucí, což odsoudila i řada umělců.

Hermanovi se nelíbila neprůbojná politika Staňka, který neznal ani rozpočet svého rezortu. Jeho přešlapy ve funkci vyústily v ostrou kritiku, kterou schytal i z řad straníků. K jeho odchodu minulý týden vyzvalo i širší vedení KDU-ČSL, o den později oznámil Staněk svou rezignaci. 

Ministrovu rezignaci musí ještě podepsat prezident Miloš Zeman, který uvedl, že si chce nejprve se Staňkem promluvit. Při jedné z prvních oficiálních schůzek u pana prezidenta vznesl Miloš Zeman žádost, abych neuváděl pana Fajta do funkce generálního ředitele Národní galerie. Samozřejmě prezident nemá takovéto personální pravomoci. Takže jsem mu nevyhověl, řekl pro 168 hodin Herman.

Více zde.

kategorie Z médií