KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Daft Punk končí, vláda však v punku pokračuje
Zpět

Daft Punk končí, vláda však v punku pokračuje

Přidáno 24. 2. 2021
Ilustrační foto
FORUM 24

V pondělí oznámila legendární dvojice Daft Punk konec na hudební scéně po 28 letech své aktivní kariéry. Duo francouzských hudebníků se rozloučilo epickým klipem, v němž se jeden z dvojice symbolicky odpálil. Podobným klipem by se mohla brzy rozloučit naše vláda, většině národa by se jistě ulevilo. Na rozdíl od Daft Punku však ve svém punku dál pokračuje. Na komunikační punk vlády jsme si zvykli už během první vlny, kdy premiér na tiskových konferencích zmateně četl z papíru opatření, kterým veřejnost stěží rozuměla. Linku chaotické komunikace vláda neochvějně drží dodnes.

Během první vlny jsme patřili mezi premianty ve zvládání boje s covidem, při druhé a třetí vlně jsme jasně nejhorší. Vláda má přitom v nouzové stavu všechny potřebné nástroje, aby situaci dostala pod kontrolu.

Vakcíny máme, ale neočkujeme!

Naprostým selháním vlády je očkování. V polovině října vydala Evropská komise materiál, v němž důrazně doporučila členským státům připravit se na dodávky vakcín, tedy začít budovat očkovací centra, distribuční síť, rezervační systémy na očkování atd. Premiér Babiš zadal úkol vytvořit rezervační systém až v druhé polovině prosince s šibeničním termínem dokončení. Všichni už víme, jak to 15. ledna při spuštění dopadlo. Katastrofa, diletantství, neschopnost!

Rychlost očkování u nás probíhá hlemýždím tempem. Zatímco Velká Británie naočkuje každého čtvrtého občana, my zvládneme podat vakcínu každému zhruba dvacátému. Ve srovnání s ostatními evropskými státy se řadíme na konec pelotonu.

Dalším obrovským průserem je distribuce vakcín do krajů. Vláda tohle neskutečným způsobem zpackala. Hejtmani hlásí, že mohou očkovat tisíce lidí denně, ale nemají čím. Přitom ve skladech leží přes 180 tisíc dávek, na které se jenom práší. Vakcíny, které mohou zachránit tisíce životů, tak leží někde ladem. Co budeme dělat s další várkou, která má přijít v březnu?! Distributory musí stát nasmlouvat dopředu, ne až po dovezení tisíců vakcín. S pomocí rozvézt vakcíny se přihlásilo už sdružení Mladých praktiků nebo e-shop rohlík.cz. Celý proces musíme neprodleně zrychlit, v sázce jsou životy lidí.

Více zde.

kategorie Z médií