KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Čunek: Kdyby byla vláda odvážnější, mohli jsme dnes jezdit na hory a žít lépe
Zpět

Čunek: Kdyby byla vláda odvážnější, mohli jsme dnes jezdit na hory a žít lépe

Přidáno 19. 3. 2021
Ilustrační foto
CNN Prima NEWS

Vláda premiéra Andreje Babiše (ANO) nechává vše na poslední chvílí, a kdyby měla odvahu, mohla být nynější situace daleko lepší. V pořadu K věci to prohlásil senátor a donedávna hejtman Zlínského kraje Jiří Čunek (KDU-ČSL). Ten zároveň připustil, že kdyby bylo na něm, ruskou vakcínu Sputnik V by nechal v Česku aplikovat i bez souhlasu z Evropské agentury pro léčivé přípravky (EMA). Stačil by mu k ní souhlas Státního ústavu pro kontrolu léčiv (SÚKL).

Čunek ve vysílání CNN Prima NEWS řekl, že souhlasí s nedávným prodloužením nouzového stavu, jelikož se v dané chvíli nic jiného nedalo dělat. „Mohl ale být výrazně mírnější, kdyby vláda měla v lednu odvahu a udělala lockdown na týden či deset dní. Mohli jsme dneska jezdit na hory lyžovat, normálně se pohybovat a žít trochu přiměřenějším způsobem,“ řekl v pořadu K věci lidovecký senátor.

Časem by navíc vláda nemusela nouzový stav vůbec vyhlašovat a vystačila by si s pandemickým zákonem. Ten nyní senátoři STAN, ODS a Pirátů napadli u Ústavního soudu kvůli omezeným kompenzacím. Sám Čunek mezi signatáře nepatří a o kolezích, kteří tak učinili, řekl, že při jejich rozhodování sehrály roli i emoce. „Kolegové, jak je znám, v tom nějaký emoční náboj mají,“ dodal Čunek.

Více zde.

kategorie Z médií