KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Situaci kolem výběru mýtného poslanci proberou v říjnu
Zpět

Situaci kolem výběru mýtného poslanci proberou v říjnu

Přidáno 27. 9. 2019
Ilustrační foto
ČTK

Praha 27. září (ČTK) - Situaci kolem dalšího výběru dálničního mýtného poslanci proberou v říjnu. Návrh opoziční KDU-ČSL, aby se o mýtném tendru jednalo už dnes, Sněmovna i vzhledem k omluvené absenci ministra dopravy Vladimíra Kremlíka (za ANO) odmítla. Kremlík podle předsedy poslanců ANO Jaroslava Faltýnka počítá s tím, že se k věci vyjádří na příští schůzi, která začne v polovině příštího měsíce.

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) zakázal ve čtvrtek plnění smlouvy o novém mýtném systému mezi ministerstvem dopravy a konsorciem CzechToll/SkyToll, ale s ročním odkladem. Podle předsedy lidovců Marka Výborného i tak státu hrozí škody v miliardách korun. "Chceme vědět, jakým způsobem bude vláda postupovat," řekl.

Už příští týden ve čtvrtek by měl Kremlík informovat o aktuální situaci ohledně výběru mýta poslance kontrolního výboru.

Antimonopolní úřad zatím nepravomocně zakázal plnění smlouvy na nový mýtný systém, zákaz začne platit až rok po právní moci rozhodnutí úřadu. Ministerstvo dopravy teď může buď zahájit provoz nového mýtného systému s tím, že smlouva může přestat platit rok poté, co skončí řízení u ÚOHS, nebo zůstat u starého systému provozovaného firmou Kapsch. Stát podle ministerstva dopravy podá proti rozhodnutí ÚOHS rozklad.​

kategorie Z médií