KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií ČSSD šla zkáze naproti. Věděla, co ji po spojení s Babišem čeká. Hamáčkovi mám stále za zlé jeho otř
Zpět

ČSSD šla zkáze naproti. Věděla, co ji po spojení s Babišem čeká. Hamáčkovi mám stále za zlé jeho otření o Luxe, říká Jurečka

Přidáno 14. 10. 2021
Ilustrační foto
EuroZprávy

Předseda lidovců Marian Jurečka lidsky soucítí se sociálními demokraty, kteří se po letošních volbách poprvé v samostatné České republice nedostali do Poslanecké sněmovny. Do jejich zklamání se umí totiž dokonale vžít, neboť KDU-ČSL v roce 2010 rovněž vypadla z Dolní komory parlamentu. „Pokud ale budu mluvit otevřeně, tak si sociální demokraté o svém osudu rozhodli sami, když šli do vlády s Andrejem Babišem. Jan Hamáček se pro spojení s hnutím ANO rozhodl vědomě. Nedbal varování od Milana Štěcha či Bohuslava Sobotky, že jim takový partner nic dobrého nepřinese. ČSSD šla zkáze doslova naproti,“ říká pro EuroZprávy.cz kandidát na vicepreméra v koalici Spolu Marian Jurečka.

Jeho zloba na odstupujícího šéfa ČSSD Jana Hamáčka z něj ještě nevyprchala. Předseda KDU-ČSL Marian Jurečka nemůže dosluhujícímu vicepremiérovi a ministru vnitra odpustit, jak se v předvolební Superdebatě České televize zaštiťoval bývalým lídrem lidovců Josefem Luxem. Hamáček před národem prohlásil, že by za současné situace Lux volil ČSSD a nikoli křesťany. „Obracím se na voliče KDU-ČSL. Koalice Spolu vás nereprezentuje, hlas pro Spolu znamená hlas pro ODS. Jsem přesvědčen, že kdyby v této situaci volil Josef Lux, zvolil by sociální demokracii.”

Bývalého ministra zemědělství ze Sobotkova kabinetu, který na stejný post aspiruje i nyní, tvrdí, jak moc jej Hamáčkova rétorika mrzí, a to i týden poté, co svá slova vyřknul. „Jednalo se o trapný a zoufalý pokus něco urvat na člověku, který tady s námi už dvaadvacet let není. Pro Hamáčkovu interpretaci nemám jediné pochopení ani omluvu. Stále se na něj zlobím. Jeho otření o Luxe, který se už nemůže bránit, je nemístné, “ tvrdí pro EuroZprávy.cz.

Více zde. 

kategorie Z médií