KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Co jsou vládní priority? Nakupování v Dubaji, nebo školství?
Zpět

Co jsou vládní priority? Nakupování v Dubaji, nebo školství?

Přidáno 8. 2. 2021
Ilustrační foto
FORUM 24

Pokud chce Babišova vláda po lidech, aby dodržovali její omezení a zákazy, musí se zamyslet nad absurditou některých nařízení a vlastním pokrytectvím. Ministři káží vodu a sami pijí víno.

1/ Vláda zavedla přísný lockdown, přesto se situace nelepší. Některá opatření jsou nelogická. Například jsou zavřené malé rodinné obchody, kde se většinou dají dodržovat hygienická opatření snáz než v supermarketech. Zavřené restaurace vyhání lidi do garáží a sklepů, kde se konají soukromé party, na kterých se těžko dodržují byť jen minimální hygienická opatření. Děti a mládež kvůli zavřeným školám více vyhledávají možnosti pro setkávání se s vrstevníky a jen naivní vláda si může myslet, že při tom nosí roušky, pravidelně větrají místnosti a dezinfikují si ruce. A najdou se další absurdní příklady – zavřené služby typu kadeřnictví ostře kontrastují s vždy perfektním účesem paní vicepremiérky Schillerové.

2/ Vláda, která sama nejde příkladem, nemůže očekávat, že omezení a doporučení budou dodržovat občané. V době, kdy vláda veřejně zvažuje, že omezí pohyb lidí mezi kraji jen na nejnutnější cesty, si vicepremiér Karel Havlíček zajede vlakem na výlet se psem do jižních Čech a vicepremiérka a ministryně financí Alena Schillerová jen kvůli natáčení propagačního videa objíždí nepřipoutaná supermarkety a kontroluje ceny respirátorů. Šéf vládní sportovní agentury Milan Hnilička se i nadále těší důvěře a podpoře premiéra Andreje Babiše. A to i poté, co se zúčastnil narozeninového mejdanu v Teplicích, kde nějak zapomněli na to, co znamenají roušky, rozestupy a zákaz vycházení. Monika Babišová si letí nakupovat do Dubaje, zatímco vláda jejího muže vyzývá občany, aby do zahraničí cestovali jen v nejnutnějších případech. Faltýnek s Prymulou zase jednají v noci v zavřené restauraci. Takové chování vládních představitelů lze už jen považovat za výsměch všem občanům České republiky.

Více zde.

kategorie Z médií