KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Chci vystoupit z davu opozice, říká nový předseda lidovců Jurečka. S projektem lítačky požádá o pomo
Zpět

Chci vystoupit z davu opozice, říká nový předseda lidovců Jurečka. S projektem lítačky požádá o pomoc ministra Havlíčka

Přidáno 28. 1. 2020
Ilustrační foto
Český rozhlas

Novým předsedou KDU-ČSL se v sobotu stal poslanec a exministr zemědělství Marian Jurečka. Lidovci by se podle něj měli věnovat například bydlení, exekucím, důchodovému systému nebo životnímu prostředí.

„Andrej Babiš (ANO) je dnes tak silný ani ne tak proto, že je tak geniální a skvělý, ale protože opozice neumí zaujmout voliče konkrétní a smysluplnou nabídkou. Chci vystoupit z davu opozice a nabízet konkrétní opatření,“ deklaruje Jurečka v Interview Plus.

Zmiňuje dvě priority: životní prostředí a podpora rodičů přes zvyšování slev na poplatníka, a především pak slev na děti (minimálně o 25 %): „Nechceme přerozdělovat přes sociální dávky jako ČSSD. Chceme peníze lidem ponechat.“

Kolik to bude stát ovšem nový šéf lidovců neříká, konkrétní propočty chce představit do 14 dnů, řádově jde prý ale o miliardy korun. „Konkrétní návrh, jakmile ho budeme nahrávat do legislativního systému, představíme. Včetně nákladů na státní rozpočet,“ upřesňuje.

Matkám-seniorkám dál slibuje 500 korun k důchodu navíc, a to za každé vychované dítě, což by mělo stát zhruba 10 miliard korun.

kategorie Z médií