KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Chci se funkci senátora věnovat na plný úvazek, říká Josef Klement
Zpět

Chci se funkci senátora věnovat na plný úvazek, říká Josef Klement

Přidáno 11. 10. 2020
Ilustrační foto
zdarsky.denik.cz

/ROZHOVOR/ Místostarosta Žďáru nad Sázavou, lidovec Josef Klement potvrdil ve druhém kole senátních voleb svou roli favorita. „Je pravdou, že na Žďársku mají lidovci již tradičně velkou podporu, což se opět ukázalo,“ komentuje vítězství nejen své, ale i strany, kterou zastupuje, Josef Klement.

Jaký bude váš první krok coby senátora?

Přiznám se, že jsem si říkal, že mi tuto otázku někdo položí. Ale pořád na ni hledám odpověď. Musím si teď ujasnit spoustu věcí. Jak z pozice radního ve městě, tak i z pozice krajského zastupitele. Chci se funkci senátora věnovat na plný úvazek.

Jak to bude s vaší funkcí místostarosty Žďáru nad Sázavou?

Tu nabídnu svým kolegům ze zastupitelstva. Už jsem s nimi o této možnosti mluvil dříve. Mám dva kolegy, kteří by ji mohli vykonávat. Já bych zůstal pouze jako neuvolněný radní.

A pokud jde o funkci krajského zastupitele?

V krajském zastupitelstvu nechci vykonávat žádnou funkci v radě. Chci zůstat jako řadový zastupitel. Krajské zastupitelstvo zasedá šestkrát sedmkrát v roce, to bych mohl zvládnout. Jde o neuvolněnou funkci.

O jaké místo v senátním výboru budete usilovat?

Vycházím z gescí, které jsem měl ve Žďáře nad Sázavou po dobu šesti let jako místostarosta. Což je školství, sociální služby, finance a hospodaření. V těchto oblastech se chci pohybovat i na půdě Senátu.

Co zásadního chcete přinést Žďársku?

Mojí prioritou, stejně, jako to bylo v pozici místostarosty Žďáru, tak i jako senátora je, aby se do regionu především vraceli mladí lidé. Abychom jim tady nabídli kvalitní služby. A chtěl bych se zaměřit také na oblast bydlení.

kategorie Z médií