KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Chceme uvolnit státní pozemky pro výstavbu bytů, navrhuje šéf lidovců
Zpět

Chceme uvolnit státní pozemky pro výstavbu bytů, navrhuje šéf lidovců

Přidáno 15. 9. 2021
Ilustrační foto
iDNES.cz

Problém České republiky je špatná dostupnost bydlení pro mladé rodiny. V pořadu Rozstřel to řekl předseda KDU-ČSL Marian Jurečka. Strana, která hájí tradiční hodnoty, považuje manželství za svazek muže a ženy a chce ho tak zachovat. Ekonomiku by chtěl bývalý ministr zemědělství zrychlit zlepšením podmínek pro zahraniční dělníky.

Předseda KDU-ČSL v rozhovoru přiblížil změny, které chce prosadit. „První změna je, aby stát měl udržitelné finance pro naše děti i pro naše vnoučata. Abychom neroztáčeli obrovská kola schodku rozpočtu. Druhá věc je podporovat rodiny. A za třetí - brát vážně klimatickou změnu,“ řekl Marian Jurečka.

Promluvil i o tom, jak silná je koalice Spolu, jejíž součástí strana KDU-ČSL je. „Koalice spolu je hodně pevná, funguje. Je vidět, že fungujeme dobře i lidsky. Myslím, že jsme se shodli na velmi silném programu pro Českou republiku,“ řekl.

Povolební spolupráci s hnutím ANO razantně odmítl. Odkázal přitom na možnost účasti na vládě, kterou měla strana v roce 2017. „Lidovci mohli jít do koalice s Andrejem Babišem v roce 2017, nešli. ODS měla možnost jít s Babišem, nešla,“ dodal. O vládě poté prohlásil, že během pandemie neobstála. „Je to vláda chaosu,“ řekl šéf lidovců.

Více zde. 

 

kategorie Z médií