KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Chceme, aby zůstalo více peněz rodinám s dětmi a lidem s nižšími příjmy, řekla v 90’ ČT24 Šárka Jelí
Zpět

Chceme, aby zůstalo více peněz rodinám s dětmi a lidem s nižšími příjmy, řekla v 90’ ČT24 Šárka Jelínková

Přidáno 26. 11. 2020
Ilustrační foto
Česká televize

Minulý týden Poslaneckou sněmovnou prošel návrh na zrušení superhrubé mzdy, nové sazby na daň budou 15 a 23 procent. Spolu s tím poslanci schválili také zvýšení slevy na poplatníka. Celkově to znamená výpadek ve veřejných rozpočtech ve výši zhruba 130 miliard korun. I proto šli premiér Babiš a ministryně Schillerová žádat předsedy senátorských klubů, aby Senát zrušil zvýšení slevy na poplatníka. To je však pro KDU-ČSL nepřijatelné. "Chceme být rozpočtově zodpovědnější než Poslanecká sněmovna, proto jsme schopni se bavit o úpravách parametrů zvýšení slevy na poplatníka," řekla předsedkyně senátorského klubu KDU-ČSL a nezávislí Šárka Jelínková.

"Chceme, aby zůstalo více peněz rodinám s dětmi a lidem s nižšími příjmy. V Poslanecké sněmovně se nám jako KDU-ČSL podařilo prosadit zrušení zastropování bonusů na děti, aby vícečetné rodiny mohly odepisovat daně na všechny děti. Sleva na poplatníka nechává více peněz lidem, které mají nižší příjmy. Zrušení superhrubé mzdy znamená, že více peněz dostanou bohatší lidé," uvedla 1. místopředsedkyně lidovců Jelínková.

Lidovci chtějí navýšení slevy na poplatníka zachovat. "K diskuzi pak zůstává, v jaké by to bylo výši. Jsme ochotni se bavit o nějaké úpravě. Lidé s vyššími příjmy si mohou peníze někde uložit a uspořit, kdežto lidé s nižšími příjmy je opravdu utratí. My potřebujeme, aby se ekonomika hýbala," dodala Jelínková. 

Více zde.

kategorie Z médií