KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Česká armáda má zastaralou ruskou techniku. V případě války jsme ztraceni, říká Bartošek (KDU-ČSL)
Zpět

Česká armáda má zastaralou ruskou techniku. V případě války jsme ztraceni, říká Bartošek (KDU-ČSL)

Přidáno 26. 4. 2022
Ilustrační foto
CNN Prima NEWS

Místopředseda Poslanecké sněmovny Jan Bartošek (KDU-ČSL) vyzdvihuje české členství v Severoatlantické alianci (NATO). Pokud by v ní naše země nebyla, hrozil by nám podle něj stejný osud, jako nyní potkal Ukrajinu. Bartošek to řekl ve vysílání pořadu 360° na CNN Prima NEWS.

Bartošek hájil cestu ministryně obrany Jany Černochové (ODS) do USA. Podle něj jde o „skvělou vizitku“ pro Českou republiku. V souvislosti s tím připomněl, že Česko je dnes jedním z nejštědřejších donátorů peněžních darů, humanitarního i vojenského materiálu na Ukrajinu. „Naši spojenci i USA to vidí, oceňují to, a proto ta návštěva měla takový úspěch,“ zmínil první místopředseda KDU-ČSL. 

Ruská invaze na Ukrajinu podle jeho mínění navíc ukázala na problematiku, která se dotýká i české armádní výzbroje. Tu totiž z velké části tvoří technika původem z Ruska, některá vyrobená ještě v dobách Sovětského svazu. „Ukazuje se s tou zastaralou vojenskou ruskou technikou, v okamžiku, kdy Rusko vyvolá válku, že jsme vlastně ztraceni, protože dochází náhradní díly,“ pokračoval Bartošek.

Více zde. 

kategorie Z médií