KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Brno se chystá na otevírání mateřských škol, lidovci je ale chtějí zpřístupnit až po skončení nouzov
Zpět

Brno se chystá na otevírání mateřských škol, lidovci je ale chtějí zpřístupnit až po skončení nouzového stavu

Přidáno 5. 5. 2020
Ilustrační foto
brnan.cz

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy vydalo 2. května soubor hygienických podmínek, které musí mateřské i základní školy a jejich zřizovatelé splňovat při otevření jejich zařízení. Mateřské školy v Brně byly uzavřeny rozhodnutím Rady města Brna 17. března. Město nyní společně s městskými částmi a řediteli škol řeší dodržení všech vymezených hygienických podmínek, lidovci požadují otevření škol až po skončení nouzového stavu, což bude nejdříve 17. května. O konkrétním termínu bude na svém zasedání rozhodovat Rada města Brna. Základní školy budou otevírány z rozhodnutí vlády 25. května.

„Máme téměř dvě stovky škol a školek, do kterých musíme zajistit papírové ručníky, teploměry, dezinfekci a další ochranné pomůcky. Jsme proto v úzkém kontaktu s jednotlivými městskými částmi a řediteli škol, abychom byli připraveni. Otevření školek však nepovolíme dříve než 17. května, kdy skončí nouzový stav. Poté bude záležet na jednotlivých městských částech, v jakém přesném termínu budou připraveny svá zařízení otevřít,“ uvedl náměstek primátorky Petr Hladík (KDU-ČSL).

Hladík se v minulosti také obrátil na ministra školství Roberta Plagu (ANO) a ministryni Janu Maláčovou (ČSSD) s žádostí o zachování ošetřovného pro rodiče dětí navštěvujících mateřskou školu, pokud se rozhodnou o své dítě nadále pečovat doma.

„Pan Plaga ani paní Maláčová mi na tuto výzvu doposud nijak konkrétně neodpověděli. Dle mého názoru je však velmi nespravedlivé, že rodičům dětí ze základních škol, kteří své dítě do školy posílat nebudou, ošetřovné zůstane, ale rodičům dětí z mateřských škol bude odebráno. Budu nadále usilovat o to, aby tato nerovnost byla spravedlivě narovnána,“ dodal Hladík.

Brno zřizuje 137 mateřských škol, kam chodí asi 11.500 dětí. Kromě toho má 66 základních škol, které navštěvuje 31.500 dětí.

Více zde.

kategorie Z médií