KDU.breadcrumbs.homeAktuality Z médií Jan Bartošek (KDU-ČSL): Máme Rusku posílat mírové holubice, když provokuje válku? Podporujme Ukrajin
Zpět

Jan Bartošek (KDU-ČSL): Máme Rusku posílat mírové holubice, když provokuje válku? Podporujme Ukrajinu

Přidáno 25. 1. 2022
Ilustrační foto
CNN Prima NEWS

Hrozí válečný střet s Ruskem? Měla by Česká republika podpořit Ukrajinu? Pozvání do pořadu 360° na CNN Prima NEWS přijal místopředseda Poslanecké Sněmovny a místopředseda KDU-ČSL pro oblast bezpečnostní politiky Jan Bartošek. 

„Je to jasný symbol, že stojíme na straně svobodné a demokratické Ukrajiny,“ řekl k oznámení české vlády o zaslání dělostřelecké munice na Ukrajinu Bartošek. Ten doplnil, že podle ministryně obrany Jany Černochové (ODS) by Česko mohlo zemi poskytnout také zdravotnický materiál. „Samozřejmě se to bude diskutovat i s náčelníkem našeho Generálního štábu (Alešem Opatou – pozn. red.), zda je to v rámci naší armády možné,“ pronesl Bartošek.

Dle jeho slov se v aktuální situaci, kdy se na rusko-ukrajinské hranici shromažďují Putinovy jednotky a válečná technika, nejde tvářit, že vítězí diplomacie. „Co jim tam máme posílat? Mírové holubice? V tento moment musíme říkat, že pomůžeme Ukrajině,“ uvedl místopředseda. Podle Bartoška je navíc na místě posílit českou vojenskou přítomnost například v Pobaltí. Rusko prý musí dostat od evropských států vzkaz, že si ze svých sousedů nemůže vytvářet vlastní vazalské nárazníkové pásmo.

Více zde. 

kategorie Z médií