KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Bartošek: Interpelace na Babiše od poslanců ANO byly jako třídní schůzka Hujerových
Zpět

Bartošek: Interpelace na Babiše od poslanců ANO byly jako třídní schůzka Hujerových

Přidáno 17. 9. 2021
Ilustrační foto
CNN Prima News

Předseda poslanců KDU-ČSL Jan Bartošek v pořadu 360° na CNN Prima NEWS kritizoval čtvrteční interpelace členů hnutí ANO na jejich šéfa a premiéra Andreje Babiše. Podle něj situace ve Sněmovně připomínala „třídní schůzku s Hujerovými“. Vůči jeho názoru se ohradil Patrik Nacher z ANO. Podle něj byly dotazy jeho kolegů na předsedu vlády věcné a navíc podle jednacího řádu Sněmovny nebylo porušeno žádné pravidlo.

Na čtvrtečních interpelacích Babiš nečelil pouze ostrým dotazům opozice. Nekonfrontační otázky na něj měli poslanci jeho vlastního hnutí ANO. Premiér na ně reagoval velmi vstřícně, přičemž na některé z nich odpovídal čtením z papíru.

Šéf poslaneckého klubu lidovců Jan Bartošek konstatoval, že dotazy od poslanců ANO byly nahrávkou na sebechválu. „Vypadalo to jako třídní schůzka Hujerových,“ připodobnil Bartošek situaci ke slavné scéně z filmu Marečku, podejte mi pero! Kromě toho řekl, že mu takový postup ze strany Babišova hnutí přišel „zbabělý a nesportovní“. „Každý, kdo dělá svou práci dobře, se nebojí otázek. Dnes se ANO nepříjemných otázek bálo,“ zdůraznil.

Zároveň Bartošek poukázal na to, že Babiš na interpelace mnohdy vůbec nechodí. Jeho absence podle šéfa lidoveckých poslanců činí kolem 45 procent. „On Poslaneckou sněmovnu nebere vážně. Premiér nás opakovaně ignoruje,“ pravil. Nedávno prý Babiš navíc prohlásil, že už na ně chodit nebude a nezajímají ho.

Více zde. 

 

kategorie Z médií