KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Bartošek (KDU-ČSL): Proč Babiš nezavolá kamarádovi Orbánovi, ať nám pomůže s romskými uprchlíky?
Zpět

Bartošek (KDU-ČSL): Proč Babiš nezavolá kamarádovi Orbánovi, ať nám pomůže s romskými uprchlíky?

Přidáno 20. 5. 2022
Ilustrační foto
CNN Prima NEWS

Bývalý premiér Andrej Babiš (ANO) se projíždí po krajích s karavanem, proč místo toho nevyužije své kontakty na maďarského předsedu vlády Viktora Orbána, aby Česku pomohl s ukrajinskými Romy, kteří mají zároveň maďarské občanství? Tuto otázku položil v pořadu 360° na CNN Prima NEWS místopředseda Poslanecké sněmovny Jan Bartošek (KDU-ČSL).

„Když je Andrej Babiš takový velký kamarád s (Viktorem) Orbánem, tak proč mu nezavolal, aby nám pomohl se situací, a místo toho lítá po krajích s karavanem?“ pronesl ve vysílání CNN Prima NEWS Bartošek. Babišovi tak vyčítá, že v době krize a hlavně během jednání Poslanecké sněmovny dělá cesty za voliči.

Řeč byla také o situaci s migranty v České republice. ,,Je potřeba říci, že to česká vláda zvládala. Vidí to také okolní svět a říká si, že česká vláda funguje, je lídrem a vzorem toho, jak se to má dělat. V řádu týdnů k nám přišlo několik set tisíc migrtantů a my to zvládáme. Zvládáme registraci, ale také umístění na trh práce," řekl Bartošek. 

Více zde. 

kategorie Z médií