KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Babišovy křivé dlaždičky aneb „životní dílo“ dvojministra Havlíčka
Zpět

Babišovy křivé dlaždičky aneb „životní dílo“ dvojministra Havlíčka

Přidáno 4. 10. 2021
Ilustrační foto
forum24.cz

/KOMENTÁŘ/ Jako častý uživatel dálnice D1 jsem rád, že je dálnice konečně průjezdná, ale je škoda, že její modernizace není dokončená. A další uzavírky a omezení nás po volbách znovu čekají. Účelově byla pozdržena oprava mostu Šmejkalka (opravovat se bude také až po volbách), na mnohých úsecích nejsou opravena svodidla, mosty a ekodukty, a to včetně terénních úprav. Nejsou dokončená ani mnohá odpočívadla, a tak by šlo pokračovat dále.

Dost to připomíná příběh, jak Andrej Babiš otevíral bazén v karlovarském hotelu Thermal, kde nebyly opravené šatny, chodby, dlaždičky jsou nakřivo a mezi plavci se stále pohybují dělníci, což však premiérovi nebrání se hrdě chlubit tím, že bazén je prostě zprovozněn.

Příběh D1 také vyvolává vzpomínky na dobu minulou, kdy byla dálnice budována a termíny otevírání jednotlivých úseků byly dány rozhodnutím KSČ. Jejich dokončení muselo být ukončeno stůj co stůj, i navzdory nepřízni počasí a porušování technologických postupů.

I v tomto případě se teprve ukáže, zdali byla kvůli tlaku otevření dálnice těsně před volbami negativně ovlivněna kvalita oprav. Zbývá jen věřit, že se objeví co nejméně vadných úseků, jako ten, aktuálně opravovaný společností EUROVIA. Pravděpodobnější ovšem je, že se objeví.

Je jistě na místě poděkovat všem, kteří se na modernizaci D1 podíleli. ŘSD za přípravu, zhotovitelům, kteří ji opravovali – a hlavně řidičům, kteří prokázali velkou trpělivost.

Více zde. 

kategorie Z médií